Fotoğraf @TKİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ve özel maden şirketlerinde çalışan madencilerin arama ve kurtarma çalışmalarına destek verdiği kaydedildi.

Paylaşımda, “TTK, TKİ ve özel maden şirketlerinden toplam 2103 madenci arama ve kurtarma çalışmalarına katılmak için AFAD koordinasyonunda bölgeye intikal etti, çalışmalara başladı. TTK’dan 500 ilave madenci daha gün içerisinde Kahramanmaraş’taki çalışmalara katılmak üzere yola çıkacak.” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye Kömür İşletmeleri ise yaptığı açıklamada; AFAD ile koordineli şekilde, Kurum ve özel sektörden 1048 kişilik madenci ekibiyle afet bölgelerinde arama kurtarma faaliyetlerine destek olduklarını belirtirken bu sayılara ek olarak 670 kişilik madenci ekibinin de bölgelere desteğe gitmek üzere hazırlıklarını sürdürdüğünü duyurdu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden Şirketleri Deprem Kurtarma Faaliyeti İçin Görevde
Sonraki İçerikMadenciler Depremzedeler İçin Seferber Oldu