Alkim Alkali Kimya, 2019 yılı sonunda aldığı kararla yatırımına başladığı Afyonkarahisar ilinin Dazkırı ilçesinde bulunan potasyum sülfat tesisinin komple montajının tamamlandığını duyurdu. Yaklaşık 13 milyon avro maliyetle gerçekleştirilen yatırımın, pandemi koşullarına rağmen kısa sürede ve iş kazası yaşanmadan tamamlandığı bildirildi.

Şirketin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 22.10.2019 tarihinde aldığı karar ile başlanan potasyum sülfat yatırımının komple montajı tamamlanmıştır. Pandemi koşullarına rağmen gerek yurtdışından yapılan makine ve techizat tedariklerinde, gerekse yurtiçinde yapılan işlerde çok sayıda ekibin çalıştığı son derece komplike bir tesisin montajının bu kadar kısa sürede, ayrıca hiçbir iş kazası olmadan tamamlanması en büyük sevincimizdir. Ünitelerin peyderpey test ve devreye alma çalışmaları 17 Eylül 2021 Cuma, bugün itibariyle başlamıştır.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikCS Global‘den ABD’ye 10 Milyon Dolarlık Maden Yatırımı
Sonraki İçerikDimin Madencilik 32 Derslikli Okul Yaptırıyor