Alkim Alkali Kimya, Konya Cihanbeyli Bolluk Gölü Tesisleri’ndeki sodyum sülfat ünitelerinin sökülerek, Çayırhan Sodyum Sülfat Tesisleri’ne taşınacağını açıkladı.

Şirket, tesisin tam kapasitede yüksek verimlilikle çalışmasını sağlamak amacıyla, yaklaşık 190 milyon ton rezervi ve gelişmiş alt yapısı bulunan Çayırhan Sodyum Sülfat Tesisleri’ne çelik binaları ile birlikte nakledilmesine ve yeni teknik iyileştirmeler ile orada çalıştırılmalarına karar verildiğini duyurdu.

Gerek yurtiçi tüketim noktalarına gerekse Derince ihracat limanlarına yakınlığı dolayısıyla Çayırhan’ın lojistik avantajının ön plana çıktığına vurgu yapan Şirket, Cihanbeyli İşletmesinde ise ham tuz, yıkanmış tuz ve magnezyum türevleri üretimlerine devam edileceğini belirtti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikII. Toros Jeolojisi Sempozyumu MTA’da Gerçekleştirilecek
Sonraki İçerikICCET 2022 Zonguldak’ta Başladı