İhalesi daha önce birkaç kez ertelenen Eskişehir Alpu’daki termik santral amaçlı kömür rezerv alanı işletme hakkı ihalesi yeniden iptal edildi.

Enerji Günlüğünde yer alan habere göre Eskişehir’in Alpu ilçesinde kömüre dayalı elektrik üretim tesisi kurulması için işletme hakkı verilecek olan sahanın ihale başvuru süresi son olarak 27 Haziran 2019’a, ondan önce de 7 Şubat 2019 tarihine ertelenmişti. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından enerji üretim alanında kömüre dayalı elektrik üretim tesisi kurulması amacıyla; Eskişehir ili Alpu ilçesi sınırlarında bulunan ve Elektrik üretim AŞ’ye ait olan ER3360209, S:85839 nolu ruhsat sahası içerisindeki kömür rezerv alanının “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla ihale edilecekti. Ancak son ertelenen tarihte ihale yapılmadı ve yeni bir ihale tarihi de belirlenmedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikYılmaden Holding Bilimsel Etkinlikler / Konferanslar Dizisi Başlattı
Sonraki İçerikHasan Yücel: Altın Üretimini Yıllık 50 Tona Çıkarabiliriz