Bir süredir Kümaş Manyezit Sanayi AŞ’nin satışı için uluslararası yatırımcılarla görüşmelerini sürdüren Yıldız Holding KAP’a yaptığı açıklamada Avusturyalı RHI Magnesita şirketi ile münhasırlık sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

Gözde Yatırım Ortaklığı AŞ tarafından KAP’a yapılan açıklama şu şekilde oldu: “Şirketimiz girişim sermayesi faaliyetleri kapsamında daha önce açıkladığımız üzere portföy şirketlerimizden Kümaş Manyezit Sanayi AŞ’nin muhtemel stratejik alıcılara satışına yönelik çalışmalar yapılmasına başlanılması amacıyla şirket yöneticilerimize yetki verildiğini ve bu kapsamda çalışmaların devam ettiğini duyurmuştuk. Bu çalışmalar kapsamında potansiyel stratejik alıcılardan bir tanesi olan RHI Magnesita NV ile Münhasırlık Sözleşmesi imzalanmıştır. Bu çalışmalar ve görüşmeler kapsamında gerçekleşecek gelişmelerin II-15.1 no.lu Özel Durumlar Tebliğine uygun olarak yatırımcılarımıza KAP üzerinden duyurusu ayrıca yapılacaktır.”

Kümaş Manyezit AŞ ile ilgili münhasırlık anlaşması imzalandığını duyuran RHI Magnesita NV konuyla ilgili Londra Borsasına yaptığı açıklamada alanında lider olan şirketin karşısına çıkan fırsatları değerlendirmeye devam edeceğini ama hiçbir anlaşmanın gerçekleşme garantisi olmadığını belirtti.

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikUMREK ilk Yetkin Kişilere Sertifikalarını Verdi
Sonraki İçerik“MTA Tashkent Mining” Özbekistan’da Altın ve Volfram Arayacak