Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kazasının tüm yönleriyle araştırılarak benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna 21 üye seçimine yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Komisyonun üyeleri şu şekilde oldu:

Başkan: Taner Yıldız, Başkanvekili: Muhammet Balta, Sözcü: Polat Türkmen, Katip: Lütfi Kaşıkçı, Üyeler: Ali Kenanoğlu, Ali Özkaya, Aydın Özer, Aysu Bankoğlu, Cemal Çetin, Deniz Yavuzyılmaz, Fahrettin Yokuş, Fehmi Küpçü, Hamdi Uçar, İlyas Şeker, Kani Beko, Kemal Çelik, Mehmet Ali Özkan, Selim Yağcı, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Şenel Yediyıldız, Ünal Demirtaş.

Dün ilk toplantısını gerçekleştiren Komisyon’un Başkanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı Taner Yıldız, komisyonun hazırlayacağı raporun tavsiye kararı niteliğinde olacağını söylerken objektif ve gücünü şeffaflıktan alan bir yapıyla bütün görüşlerin olabildiğince açık ifade edileceğini belirtti.

Sektör temsilcileri, akademisyenler, alanda uzman özel sektörden temsilcilerinin de Komisyonda sunum yapacaklarını söyleyen Yıldız, “21 kişilik Komisyonumuz, inşallah 3 aylık süre içinde raporunu tamamlayacak. Gerek görülmesi halinde 1 aylık ek süre için Genel Kurula müracaat edilecek.” diye konuştu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikWarman® MCR® Esneklik ve Rakipsiz Güvenilirlik Sunuyor
Sonraki İçerikPlaser Cevherlerden Altın Kazanımı