Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Covid-19 tedbirleri kapsamında enerjide kesintisiz hizmet için attığı adımları telekonferans yönetimiyle aktarırken Ar-Ge çalışmaları kapsamında bor katkılı dezenfektan ürettiklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla bor katkılı dezenfektanı seri üretime geçirmeyi planladıklarını belirten Dönmez, Ar-Ge çalışmasını tamamladıkları bor katkılı el dezenfektanının seri üretimine başlayacaklarını da kamuoyuna duyurdu.

Telekonferans görüşmesinde konuyla ilgili olarak görüşlerini belirten Erdoğan, “Gerçekten şu söylediğiniz dezenfektan hakikaten bu işi gördüğüne göre çok ciddi bir reklam kampanyasına girip şu dezenfektanla buradaki açığı kapayalım.” şeklinde konuştu ve dezenfektandan kendilerine de gönderilmesi talebini iletti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikYer Altı Maden İşletmelerinde Meydana Gelen Maliyet Artışlarının Karşılanmasına Yönelik Karar Resmi Gazete’de Yayımlandı
Sonraki İçerikCoronavirüsten Etkilenen Madencilik Sektörü Bakan Dönmez’e Rapor Sundu