Foto kaynak: Anagold Madencilik

SSR Mining 2021 yılının ikinci çeyreğinde faaliyet halindeki 4 işletmesinde toplam 199.673 ons eşdeğer altın üretimi gerçekleştirdiğini açıkladı. Yılın ilk altı ayındaki toplam üretimin ise 395.750 ons eşdeğeri altın olduğunu belirten şirket 2021 yılı üretim öngörüsünde belirtilen hedef aralığı karşılama yolunda çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Şirket ülkemizdeki Çöpler Altın Madeni’nde 2021 yılının ikinci çeyreğinde 75,754 ons altın üretimi gerçekleştirdiğini açıkladı. Çöpler flotasyon tesisinin İçinde bulunduğumuz yılın Haziran ayı itibari ile büyük ölçüde tamamlandığını kaydeden şirket tesisin planlanan zaman ve bütçe dahilinde tamamlandığını ifade etti.

SSR Mining Başkan ve CEO’su Rod Antal şirketin ikinci çeyrek sonuçları ile ilgili şu yorumlarda bulundu: “2021’in ikinci çeyreğinde, SSR Mining’in itibarını oluşturan güçlü operasyonel ve finansal başarılarımızı sürdürdük. Şirket, Seabee ve Puna’da gerçekleştirilen rekor üretim, Marigold’da gerçekleştirirken rekor kazı miktarı ve amiral gemisi operasyonumuz olan Çöpler’in devam eden yüksek performansı öncülüğünde yılın ikinci çeyreğinde 199.673 ons eşdeğer altın üretimi gerçekleştirirken yılın ilk yarısındaki üretim ise 395.750 ons eşdeğer altın oldu.”

Bilanço gücü açısından emsal gruplarının zirvesinde yer altıklarını belirten Antal yılın başından bugüne kadar sağlanan sermaye getirilerine ek olarak Türkiye, ABD ve Kanada’daki geniş organik büyüme fırsatları içeren portföylerini finanse etmek için iyi bir konumda olduklarını kaydetti.

Antal yılın üçüncü çeyreği ile ilgili olarak şu cümleleri kullandı: “Çöpler’de flotasyon tesisi inşaatı ikinci çeyrekte büyük ölçüde tamamlandı ve üçüncü çeyrek için devreye alma süreci devam ediyor. Yılın ikinci yarısında Çöpler, Marigold ve Seabee genelinde geliştirme ve arama hedeflerinde olumlu ilerlemeyi detaylandıran düzenli bir güncelleme akışı bekleniyor.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKemerköy Termik Santrali’ne Sıçrayan Yangın Kontrol Altına Alındı
Sonraki İçerikRPMGlobal, Nitro Solutions Şirketini Satın Alarak Sosyal Sorumluluk ve Çevre Yönetimi Bölümünü Kurdu