Türk sanayisinin önemli isimlerinden Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Geçirdiği açık kalp ameliyatı sonrası kaptığı enfeksiyon nedeniyle bir süredir yoğun bakımda bulunan Murat Dedeman, 26 Temmuz 2019 tarihinde 68 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Madencilik Türkiye dergisi olarak sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman Hakkında

Murat Dedeman 1951 yılında Ankara’da dünyaya geldi. TED Ankara Koleji ardından Ankara İktisadi ve İdari İlimler Akademisinden mezun oldu. Üniversite eğitiminin ardından babası Mehmet Kemal Dedeman’ın yanında iş hayatına atıldı. Uzun süre Dedeman Topluluğu’nun birçok yönetim kademesinde görev alan Murat Dedeman 1992 senesinden bu yana Dedeman Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlık görevini sürdürdü.

Murat Dedeman TUGEV, SKAL, TUROB, TUSIAD, Umut Vakfı Kurucu Mütevellisi olmanın yanı sıra Kayseri İli Yardım Derneği, TED Ankara Kolejliler Derneği, TED İstanbul Koleji Vakfı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı, TABA gibi sosyal, sportif, kültürel, mesleki dernek ve vakıflarda Yönetim Kurulu Üyeliklerine sahiptir. Ayrıca 6 Nisan 2007 yılında da Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Murat Dedeman bir süre Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı da yaptı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAlacer Gediktepe Projesi’ndeki Hisselerinin Satışını Gerçekleştirdi
Sonraki İçerikEnerji Bakanlığından Çanakkale’de Gündem Olan Madencilik Faaliyetleri ile İlgili Açıklama Yapıldı