Dimer Grup Yönetim Kurulu Başkanı Raif Türk, Dimer Grup’un iştiraki olan Dimin Madencilik’in Diyarbakır ili merkez Bağlar İlçesi’nde 32 derslikli bir okul yaptıracağını kamuoyuna duyurdu.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve Yönetim Kurulu Başkanımız Raif Türk arasında okul yapımı ile ilgili protokol imzalandı. İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ın da yer aldığı imza töreninde Karaloğlu, Türk’e yaptıracağı okul için teşekkür etti. Diyarbakır’a kazandırılacak okulla kenti ve ülkeyi ileriye taşıyacak gençlerin yetişmesi temennisinde bulunan Karaloğlu, protokolün hayırlı olmasını diledi.

Dimin Madencilik tarafından yapılacak olan okulun adı Raif Türk İlköğretim Okulu olacak. 32 derslikten oluşacak eğitim yuvasında anaokul ve ilkokul olarak hizmet verecek. 2022-2023 eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirilecek olan okulun açılışı için resmî tören gerçekleştirilecek.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikAlkim Alkali Kimya, Yeni Yatırımı Potasyum Sülfat Tesisinin Montajının Tamamlandığını Duyurdu
Sonraki İçerikKarakuz Demir Maden Sahası Özelleşti