Dünya Madencilik Kongresi Türk Milli Komitesi Derneği’nin 22. olağan genel kurulu 25 Aralık 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. 

1973 yılında kurulan ve kurucularının çoğu bugün hayatta olmayan Dünya Madencilik Kongresi Türk Milli Komitesi Derneği’nin 44 faal, 6 tüzel kişi olmak üzere 50 üyesi bulunuyor. 

Dernek yönetimi tarafından tarafımıza verilen bilgilere göre Dünya Madencilik Kongresi Türk Milli Komitesi Derneği’nin gerçekleştirilen genel kurulu sonrasında oluşan Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler

Rıfat Kont (Başkan)

  1. Bilgin Kaynar

Selahaddin Anaç

Mehmet Özyurt

Akın Karabeyoğlu

Denetim Kurulu

  1. İhsan Arol

Muhterem Köse

Ali Gök

Yedek Üyeler

Metin Alemdar

Levent Yener

Gülhan Özbeyoğlu

Tahsin Perek

Ergün Yiğit

Yönetim kurulu öncesinde gerçekleştirilen Başkanlık Divanı seçimi sonucunda ise Divan Başkanlığı’na Doç. Dr. Yurdakul Yiğitgüden ve Katip Üyeliğe Metin Alemdar seçildi.

1958 yılında Merkezi Varşova Polonya’da kurulmuş olan Dünya Madencilik Kongresi’ne (World Mining Congress-WMC) hali hazırda 41 ülke üyedir. Statü gereğince her ülke Uluslararası Organizasyon Komitesi’nde (IOC) 4 daimi üye ile temsil ediliyor. Oylamalarda her ülke bir oy hakkına sahip bulunuyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikFatih Dönmez: “2022 Bor cevherinin Daha Fazla Uç Ürüne Dönüştüğü Bir Yıl Olacak”
Sonraki İçerikAhmet Cengiz: “Eti Bakır, Her Yıl Cari Açığın Kapanmasına 750 Milyon Dolarlık Katkıda Bulunuyor”