Değerlerinin başında “Önce İnsan Önce Güvenlik” gelen ve tüm çalışma alanlarında “Hedef Sıfır Kaza” anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Esan, TSE Güvenli Üretim Belgesini aldı. Esan TSE Güvenli Üretim Belgesi ile “güvenilir, salgından etkilenmeyen ve hijyenik” çalışma ortamları oluşturmayı amaçlıyor.

Covid – 19 salgınında Türkiye’de henüz ilk vaka tespit edilmeden kriz ekibini oluşturarak proaktif bir yaklaşımla çalışmalarına erkenden başlayan Esan, bu süreçte 2500 kişi üzerindeki istihdam hacmi ve yaygın coğrafyadaki faaliyetleri ile salgını önlemedeki rolüne odaklandı. Tüm çalışanlarının ortak bir anlayışta buluşması için “Hedef Sıfır Bulaş” yaklaşımı ile Türkiye’deki ilk vaka tespitinden itibaren tüm güncel gelişmelere en hızlı şekilde uyumlanmak için birçok düzenleme yaptı. Covid-19 hakkındaki bilgilendirmeler ve hijyen eğitimleri ile Esanlıların ve ailelerinin, “Hedef Sıfır Kaza” yaklaşımında olduğu gibi kendilerini ve birbirini koruma sorumluluğu ile hareket etmesini sağladı.

Pandemi süresince tesislerinde faaliyetleri güvenle sürdürebilmek için dijital dönüşüm sürecinde geliştirdiği altyapısından da faydalanan Esan, sosyal mesafeyi tüm çalışma alanlarında koruyacak çalışma düzenine geçti. Kişisel hijyen ve çalışma alanlarının hijyeni için gerekli tüm malzemeleri tedarik ederek ve çalışanlarına ihtiyaç duyabilecekleri kişisel hijyen malzemelerini da sağlayarak, hijyenin baştan uca sürdürülebilir olması için planlamaların yapılmasıyla “Güvenli Üretim” koşullarını da sağladı.

Havalandırmadan servislere, ofislere ve üretim ünitelerine, tüm periyodik temizlik ve bakımların yapılması, sıklaştırılması ve sürdürülmesi için titizlikle çalışmalarını sürdüren Esan tüm çalışanların maske, hijyen ve mesafe kurallarına istisnasız uyumu ve güvenli Üretim Belgeli tesislerinde yaptığı milyonlarca ton üretimiyle Türkiye ve dünya için değer yaratmaya devam ediyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikYeni Anadolu Madencilik ile TKİ Arasında Soma’da Yer Alan Sahaların İşletilmesine Yönelik Sözleşme İmzalandı
Sonraki İçerikTürkiye Varlık Fonu 20’ye Yakın Madenin Çıkarılmasında Rol Üstlenmeye Hazırlanıyor