Doğal kaynakları insanlığın kullanımına ve ekonomiye kazandırırken verimli, güvenli, çevreyle ve toplumla dost iş yapış anlayışı ve uygulamalarla çalışan Esan, sürdürülebilir madencilik kapsamında önemle üzerinde durduğu “Su Yönetimi” konusunda da çalışmalar yapıyor. Su kaynaklarının verimli şekilde kullanımı, geri dönüşüm, arıtma, yeniden kullanma, mümkün olan yerlerde susuz teknolojilerin tercih edilmesi gibi çok çeşitli çalışmalar yapan Esan, faaliyette bulunduğu bölgelerdeki toplumların da suya ulaşımı konusunda çalışmalar yapıyor.

Tüm bu çalışmaları yaparken 2020 yılında başlayan pandemi ile hijyenin hem bireysel hem de toplum sağlığı için önemini bir kez daha anlayan Esan, bu süreçte içerisinde bulunduğu topluluklara hijyen kitleri, dezenfeksiyon üniteleri, sağlık ekipmanları gibi çeşitli desteklerde bulunarak #birlikteaşarız dedi. Bu birliktelik duygusunu dünyanın her yerine ve geleceğe ulaştırmak için ise Unicef’le işbirliği yaparak 62.500 çocuğun temiz suya ulaşmasını sağladı!

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikFatih Dönmez: “Bu Teknoloji ile Maden Sahalarımızın Ölçüm İşlemlerini Daha Kısa Sürede Tamamlayacağız.”
Sonraki İçerikYurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yeni Yönetimini Belirledi