Küresel madencilik endüstrisindeki tüm paydaşların özellikle Avrupa Madencilik Endüstrisine yönelik bağlantılar kurması, iş olanaklarını keşfetmesi ve yeni iş imkanları yaratması için çevrimiçi bir platform sağlamak amacı ile tasarlanan “European Mining Convention 2020 – Virtual Edition” (EMC 2020) 8-9 Aralık tarihlerinde düzenlendi.

Dünyanın farklı bölgelerinden maden profesyonellerini ve sektörün önde gelen kanaat önderlerini bağlantı kurmak, bilgilerini paylaşmak ve iş birliği yapmak için bir araya getiren EMC 2020, 2 günlük etkinlik süresi boyunca bölgedeki iş olanaklarını keşfetmek ve son gelişmelerden haberdar olmak isteyen 200’den fazla bölgesel ve küresel şirketin temsilcilerine, 40 konuşmacıya, 250’den fazla konferans delegesine ve yaklaşık 25 ülkeden 650’den fazla kayıtlı katılımcıya ev sahipliği yaptı.

Küresel maden profesyonelinin katılım gösterdiği ağ oluşturma, bilgi paylaşımı ve iş eşleştirme oturumları ile sonuçlanan EMC 2020, bölgenin madencilik potansiyelini ve küresel madencilik endüstrisinin gündemindeki son gelişmeleri işleyerek Avrupa’nın önde gelen madencilik fuarı ve konferansı olma özelliğini bir kez daha pekiştirmiş oldu.

EMC 2020’nin tamamlanmasının ardından yayınlanan raporu şu linkten görüntüleyebilirsiniz: EMC 2020 Post Event Report

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.