Toros Kuşağı’nda araştırmalar yapan yerbilimcilerin bugüne kadar olan bilgi birikimlerinin bilimsel bir platformda tartışılması, elde edilen sonuçların derlenerek Toros Kuşağı’na ait bir kitap haline getirilmesi, tecrübelerinin genç kuşaklara aktarılması, tektonostratigrafik ve metalojenik modellerin ortaya konulması amacıyla gerçekleştirilecek “II. Toros Jeolojisi Sempozyumu” MTA Genel Müdürlüğü tarafından 28-30 Kasım 2022 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek.

Sempozyumda tektonik, stratigrafi, maden yatakları, karst, sedimantoloji, paleontoloji, magmatizma, metamorfizma, hidrokarbon aramaları konularında çalışmalar ele alınırken elde edilecek veriler, Anadolu’nun jeolojik yapısının hangi süreçlerle kazanıldığına yönelik Toros Kuşağı penceresinden yeni bir perspektif kazandırılacak.

Sempozyum ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKrom, Küresel Enerji Dönüşüm Sürecinde Kritik Öneme Haiz Hammadde midir?
Sonraki İçerikAlkim, Cihanbeyli’deki Tesislerinin Sökülerek Çayırhan’daki Tesislerine Taşınacağını Açıkladı