Çine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kaltun Madencilik arasında 2022-2023 eğitim öğretim yılında açılan ve eğitim vermeye başlanan maden teknolojisi alanı başta olmak üzere okuldaki mevcut Bilişim Teknolojileri Alanı, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı ve Makine ve Tasarım Teknolojisi alanlarını da kapsayan bir mesleki eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan ile Kaltun Madencilik’i temsilen İnsan Kaynakları Müdürü Okan Yıldırım’ın karşılıklı imzalaması ve Kaymakamlık Makamının onayıyla uygulamaya konulmuş oldu.

Aydın Detay Gazetesi’nde yer alan habere göre Yıldırım, “Başta böylesine anlamlı projede destek olan şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yüksel Tuncer ve yönetim kurulu üyelerimize, şirket yönetim ekibimize, Çine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yönetimimize, ilk olmasına rağmen maden teknolojisi bölümüne kayıt yaptıran 16 öğrencimize teşekkür ediyoruz. Bölgemizin eğitim sistemine ve başta şirketimiz olmak üzere sektörümüze hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

Gerçekleştirilen protokol kapsamında Çine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrenciler, alanlarında kendilerini geliştirerek mesleki yeterliliğe ulaşanların istihdam edilebilmelerine imkan tanıdığı için istihdam garantili okul olma özelliğine kavuştu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAlkim 2022 Yılı İlk Dokuz Aylık Üretim ve Satış Rakamlarını Açıkladı
Sonraki İçerikFatih Dönmez ve Cezayirli Mevkidaşı Madencilik Alanındaki İşbirliklerini Konuştu