Koza Altın, Eskişehir Kaymaz’da yer alan işletmesinin “2. Atık Depolama” projesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ÇED olumlu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması için Eskişehir 1. İdare Mahkemesi’nce açılan davada, davalı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yanında müdahil olunduğunu ve ayrıca 1. İdare Mahkemesi gerekçeli kararına göre, ÇED olumlu kararında hukuka ve mevzuata bir aykırılık bulunmadığı sonucuna ulaşılarak davanın reddine karar verildiğini 20 Mayıs 2021 tarihinde duyurmuştu.

Şirket, gelinen noktada Eskişehir 1. İdare Mahkemesi’nce verilen ilgili kararın davacılar tarafından temyiz edildiğini ve Danıştay ilk derece mahkemesince, verilen ret kararının Koza Altın lehine onandığını açıkladı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikPark Elektrik Konya Ilgın’daki Kömür Rezervini UMREK Standartlarında Güncelledi
Sonraki İçerikthyssenkrupp Industrial Solutions ve Schaeffler, Türkiye’de Stratejik Bir Ortaklığa Adım Atıyor