İzmir’in Kınık ilçesine faaliyet gösteren Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik şirketine ait yer altı linyit madeninde, 18 Aralık 2021 günü saat 20.40 civarında ayak arkasındaki boşluğun ani oturması ile meydana gelen basıncın etkisiyle oluşan güçlü hava ve toz akımı neticesinde 45 madenci yaralandı.

3 ayrı hastaneye sevk edilen madencilerden çoğu ayakta tedavi edilirken, 10 madencinin tedavisi ise hastanede devam ediyor. Konuyla ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: “Söz konusu olayda herhangi bir can kaybı olmaması en büyük tesellimiz olmuştur. Vardiyada yer altında görevli tüm çalışma arkadaşlarımız derhal tahliye edilerek, tahlisiye ekiplerince yer altı güvenlik tedbirleri alınmıştır. Meydana gelen olayın herhangi bir patlama veya göçükle ilgisi bulunmamaktadır.

Yaralılara acil şifalar, tüm çalışma arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileriz. Arkadaşlarımızın sağlık durumuyla ilgili bilgilendirmeye devam edeceğimizi, kamuoyuna arz ederiz.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAlkim Alkali Kimya, Krom Sahasını ve Tesisini 33 Milyon 400 Bin Liraya Sattı
Sonraki İçerikBorusan Cat Türkiye Genel Müdürü Özer Şahin Oldu