Park Elektrik’in bağlı ortaklığı Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. AŞ, rödovans usulüyle işletme hakkını elinde bulundurduğu Konya Ilgın’da yer alan 1247 sicil numaralı kömür sahasından ürettiği alt ısıl değeri 1.300-2.250 kcal/kg aralığında olan 50.000 ton kömürün, 30 Haziran 2022 tarihine kadar Eti Alüminyum AŞ’ye satışına ilişkin olarak 1 Nisan 2022 tarihinde sözleşme imzalandığını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada söz konusu kömür tonajının bir taahhüt niteliğinde olmadığı belirtilirken taraflar karşılıklı mutabık kalarak sözleşmedeki miktarı %10 oranında artırıp azaltabilecek. Ayrıca kömürün nakliyesine ilişkin giderlerin Eti Alüminyum tarafından karşılanacağı da yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAydın Dinçer’den Madencilik Sektörünün Tüm Aktörlerine Birlik Çağrısı
Sonraki İçerikMadencilik Sektörü Mart Ayı İhracatı 556 Milyon Dolar Oldu