Çimento, enerji ve madencilik sektörleri için yüksek alaşımlı çelik döküm üretimi yapan Körfez Döküm üretiminin %90’ını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın farklı ülkelerine ihraç etmeye devam etmektedir. Körfez Döküm; 2020 yılında, Rusya, Afrika, Amerika ve Uzak Doğu pazarlarına da ağırlık vererek ihracat yaptığı müşteri sayısını 400’e çıkarmıştır. Körfez Döküm dünyanın farklı yerlerinde bulunan ofisleri ve de kurduğu geniş temsilcilik sistemi ile 5 kıtada, 70 ülkeye ihracat yapmaktadır. Avrupa’da kurduğu mühendislik merkezi ile ileri teknolojili mühendislik çözümleri sunarak, özellikle çimento ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı, etkin ve işletmelerin verimliğini arttıran çözüm önerilerinde bulunmaktadır. Müşteri odaklı bakış açısıyla; Körfez Döküm, farklı kıtalardaki müşterilerinin farklılaşan ihtiyaçlarına hızla cevap vermeyi başarmakta ve bu sayede müşterileri ile ilişkilerini uzun süreli bir biçimde sürdürmekte bu da işletmenin ihracat rakamlarını her geçen yıl arttırmasına sebep olmaktadır.

körfez döküm

İleri teknolojili sistemleri, fabrikalarına entegre ederek 40.000’den fazla farklı türde ürün üreten Körfez Döküm; çevik üretim sistemleri sayesinde, tesisinin üretim süreçlerini müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda etkin bir biçimde düzenleyebilmektedir. 2019 yılında merkez tesisleri bünyesinde kurdukları İşleme Tesisi sayesinde müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını Dilovası’ndaki ana tesisinden karşılayan Körfez Döküm, bu sayede teslim sürelerini kısaltmakta ve müşteri memnuniyetini yüksek seviyelerde tutmayı başarmaktadır.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 95. sayı 44. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.