Koza Altın İşletmeleri AŞ Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada gerçekleştirdiği sondaj çalışmaları hakkında bilgi verdi. Mevcut ruhsatlardaki, potansiyel ve mevcut projelerde sondaj çalışmalarının kesintisiz olarak devam ettiğini kaydeden şirket, 01.01.2021 ve 31.03.2021 tarihileri arasında   51.217,9 metre karotlu sondaj çalışması yapıldığını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki sondaj miktarının 13.320 metre olduğunu not ederken gerçekleştirilen sondaj miktarının yüzde 284 oranında artış gösterdiğine dikkat çekti.

35 adet yerüstü karotlu sondaj makinası ile arama faaliyetlerinde bulunduğunu belirten şirket tüm sondajlar ve diğer jeolojik çalışmaların sonucunda alınan numunelerin analizlerinin uluslararası bir şirket tarafından yapıldığını kaydetti.

Koza Altın projelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında da bilgi paylaştı. Şirket, Karapınar projesi kapsamında 8, Mollakara projesi kapsamında ise 4 sondaj makinası ile rezerv ve kaynak miktarını geliştirmek amacıyla arama çalışmalarının kesintisiz olarak devam ettiğini kaydetti.

Şirket ayrıca Mollarakara projesi ile ilgili olarak yurtdışında ve Koza Altın bünyesinde gerçekleştirilmekte olan metalürjik test çalışmalarının devam etmekte olduğunu projede yapılması planlanan tesis inşaatı için temel ve detay mühendislik çalışmalarının ise 15.04.2021 tarihi itibariyle başlatıldığı bilgisini verdi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKromit Arama Metodolojisi
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin Mobil Uygulaması Yayında!