‘Geleceğe nefes’ sloganıyla 81 ildeki 2 bin 23 noktada gerçekleştirilecek 11 milyon adet fidan dikimi kampanyasına dahil olan Kümaş Manyezit AŞ, 11 Kasım Pazartesi günü saat 11.11’de tüm Türkiye ile birlikte fidan dikim kampanyasına katılım sağlayacak. Kütahya’da faaliyet gösteren şirket kampanya kapsamında, üretimin sonlandığı maden sahalarında rehabilitasyon amacıyla 5000 adet fidan dikim çalışması gerçekleştirecek.

Şirketin maden ocağı rehabilitasyon sahasında incelemelerde bulunan Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Kümaş Manyezit yetkililerinden konuyla ilgili bilgiler aldı. İşletmedeki pasaların düzenlenmesi konusu üzerinde duran Keskin, yapılacak dikim ile sahanın tekrar doğaya kazandırılması noktasında duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Keskin gerçekleştirdiği incelemeler sırasında ‘Geleceğe nefes’ kampanyası konusunda da görüşlerini belirtirken fidan dikimi kampanyası çerçevesinde Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından da il sınırları içindeki birçok noktada 11 Kasım Pazartesi günü saat 11.11’de fidan dikimi gerçekleştirileceğini, bu dikimlerimizden birisinin de Kümaş Manyezit sahasında olacağını söyledi. Rehabilitasyon yapılacak saha da makinalı toprak işleme yapılarak, çukurların hazırlandığını belirten Keskin, 5 bin adet fidanın bu sahada toprakla buluşturulacağının altını çizdi.

Doğal manyezit cevherini, sinter manyezit, bazik refrakter tuğla ve harç üreterek Türkiye ekonomisine kazandırmak, demir-çelik, çimento vb. sektörlerin ithalat bağımlılığını kesmek ve bu alandaki ihracatı başlatmak amacıyla 1972 yılında halka açık bir anonim şirket olarak kurulan Kümaş Manyezit, 1976 yılında sinter manyezit üretimine başlarken 1990 yılında kurulan tuğla fabrikası ile entegre kuruluş haline geldi. Şirket, 2008 yılında fused manyezit üretimine başladığı günden bu yana da büyümesini sürdürmektedir.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÇin’in Stoklarındaki Artış Krom Fiyatların Düşmesine Neden Oldu
Sonraki İçerikZitron, Havalandırma Eğitimlerinden İlkini Çanakkale’de Gerçekleştiriyor