Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığınca hazırlanan ‘2023 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Karar çerçevesinde; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) işbirliğinde tarım hayvancılık, kozmetik, ilaç sanayisi gibi birçok alanda kullanılan ve 1,8 milyar tonluk rezerv tespit edilen Elbistan-Afşin bölgesindeki linyit sahalarında yer alan leonardit madeninin ekonomiye kazandırılması hedefleniyor.

İlgili bakanlık ve kurumlar tarafından yapılacak çalışmalar neticesinde; Afşin-Elbistan sahasındaki leonardit araştırma ve kalite rezerv çalışmaları devam ederken 600 bin litre sıvı ve toz hümik asit üretimi için gerekli fizibilite çalışmaları tamamlanacak.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKütahya’da Madencilik Faaliyeti Sona Eren Sahalar Ağaçla Buluştu
Sonraki İçerikKoza Altın İşletmeleri İlk Dokuz Ayda 162.455 Ons Altın Üretimi Gerçekleştirdi