Liberty Gold, Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Halilağa Projesi’ndeki %40 hissesinin Cengiz Holding AŞ’ye satışı kapsamında ikinci ödemenin alındığını ve satış anlaşmasının tamamlandığını duyurdu.

Anlaşmanın imzalandığı 2019 yılında 4 milyon dolarlık ilk taksiti aldığını kaydeden şirket, içinde bulunduğumuz yılın Ağustos ayında ikinci taksitin başarı ile taraflarına ulaştığını açıkladı. Şirket anlaşmanın tamamlanmasının birinci ve ikinci yıl dönümünde 6 milyon dolarlık iki ödeme daha alacak. Liberty Gold, ayrıca anlaşmanın tamamlanmasının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından onaylandığını da aktardı.

Şirket, Halilağa Projesi’ne yakın konumda bulunan “TV Tower” Projesi hakkında da bilgi verdi. %60 hissesini elinde bulundurduğu yüksek sülfidasyonlu epitermal altın-gümüş ve porfiri bakır-altın projesi olan “TV Tower” Projesi’nin çok sayıda altın keşfini ve henüz test edilmemiş çok sayıda arama hedefini bünyesinde bulundurduğunu belirten şirket, projede bugüne kadar üç porfiri bakır-altın ve iki oksit altın keşfi ve bir altın-gümüş keşfi gerçekleştirildiğinin altını çizdi. Liberty Gold’un açıklamasında dikkat çektiği bir diğer nokta ise NI 43-101 kodu uyarınca hazırlanan teknik rapora göre projedeki belirlenmiş (indicated) kaynak miktarının 996.000 ons eşdeğeri altın ve potansiyel (inferred) kaynak miktarının ise 351.000 ons eşdeğeri altın olduğunu not etti.  Şirket, bu varlıktan gelir elde edebilecekleri seçenekleri araştırdığının bilgisini verdi.

Liberty Gold, Halilağa satış anlaşmasından elde edilen gelirlerin, Liberty Gold’un Black Pine Altın Projesi’ndeki arama programını hızlandırmak için kullanılacağını da kaydedildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKömür Üreticileri Derneği’nin Adı “Türkiye Kömür Üreticileri Derneği” Olarak Tescil Edildi
Sonraki İçerik13 Yeni İsim UMREK Yetkin Kişi Sertifikası Almaya Hak Kazandı