Maden Mühendisleri Mesleki Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, 22 Eylül 2021 tarihinde Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Cevat Genç tarafından makamında kabul edildi.

Dernek, Türkiye’de maden mühendislerinin uzmanlık alanlarında yetkinlik kazanmaları ve istihdamlarında tercih edilebilir olmalarını sağlamak üzere eğitim ve ilgili faaliyetlerde bulunmak üzere Ankara’da 2021’de kurulmuştu. Derneğin yöneticileri, Genç’e önce ziyaretin kabulünden dolayı duydukları onuru ifade ederken derneğin kuruluş amacı, üyelerinin ve diğer maden profesyonellerinin başta UMREK olmak üzere mesleki ve sosyal yetkinliklerinin arttırılması için düzenleyecekleri eğitimler hakkında bilgi verdi.

Genç, dernek kuruluşu ve Yönetim Kurulu’nun kendilerini ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirirken sadece UMREK değil, maden mühendislerinin iş bulmalarını sağlayacak olan mesleki gelişime yönelik eğitim ve faaliyetlerin önemini vurguladı ve bu konularda her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Dernek yöneticileri, MAPEG bünyesinde kurulacak olan komisyon ve çalışma gruplarında görev almak ve mevzuat düzenlemelerinde görüş belirtmek için hazır olduklarını ifade ederek teşekkürlerini sunarken ziyaretin anısına Genç’e Türk doğal taşı konulu pullar ve ilk gün zarfından oluşan bir anı takdim etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikthyssenkrupp Ankara Servis Merkezi Hizmetlerine Devam Ediyor
Sonraki İçerikYerbilimleri Veri ve Karot Bilgi Bankası’nın (TÜVEK) İnşaatında Sona Geliniyor