Madencilik Türkiye dergisi ve Underground Consultancy tarafından organize edilen ve “Geleceğin Teknolojisi Türk Madencisi ile Buluşuyor” sloganıyla yola çıktığımız “Maden-Tek 2022 – Maden Endüstrisi Teknoloji Günleri” 20-21 Eylül 2022 tarihleri arasında Ankara’da çok yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Maden aramadan üretime madencilik faaliyetlerinin her aşamasında kullanılan ve kullanılabilecek teknolojik ürünlerin ve yazılımların sergi alanlarında tanıtıldığı, sergi alanı içerisinde açık formatta ve eş zamanlı oturumlar ile dünyadaki teknolojik yönelimlerin, sektörümüzdeki teknoloji kullanımının ve ihtiyaçlarının tartışıldığı Maden-Tek 2022’de Türk Maden Endüstrisi’nin teknolojik yüzü ortaya çıkarıldı.

Adeta ‘Bir Ankara Buluşması’na dönen ve 1500’e yakın ziyaretçinin ağırlandığı etkinlikte, 12 oturumda toplam 23 teknolojik ürün, hizmet ve uygulama sunumu gerçekleştirildi.

Etkinlikte yoğun olarak özel sektörden ziyaretçiler yer alırken kamu kurumlarından, üniversitelerden, teknokentlerden, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ile üniversitelerin yer bilimleri bölümlerinden de çok sayıda öğrenci katılım sağladılar.

Etkinlik süresince katılımcı firmaların, sponsorların ve ziyaretçilerin memnuniyetleri üst düzeyde olurken ilki organize edilen Maden-Tek – Maden Endüstrisi Teknoloji Günleri’nin ikincisi konusunda yoğun şekilde beklentiler dile getirildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden Kurtarma Yarışması’nın İkincisi Ovacık Altın Madeni’nde Gerçekleştiriliyor
Sonraki İçerikMTAIC Heyeti Moritanya Maden Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti