Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 3 adet maden sahasının uç ürün üretimine yönelik, 1 adet maden sahasının ise ara veya uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihaleye açılacağını duyurdu.

MAPEG tarafından, 3213 Sayılı Maden Kanunu hükümleri uyarınca hukuki durumu sona eren; Ankara, Kırıkkale, Adana, Kayseri, Yozgat ve Bingöl İlleri dahilinde bulunan ER: 3412156 sayılı (25.096,63 ha.) IV. Grup maden sahası (Pelet (Demir)) olmak üzere toplam 1 adet maden sahasının, Sivas, Malatya, Elâzığ, Gümüşhane, Erzurum, Artvin dahilinde bulunan ER: 3412177 sayılı (22.051,39 ha.) IV. Grup maden sahasının (Kurşun, Çinko, Bakır ve Molibden) olmak üzere toplam 1 adet maden sahasının ve Sivas, Malatya ve Elâzığ İlleri dahilinde bulunan ER: 3412153 sayılı (42.848,00 ha.) IV. Grup maden sahası (Pelet (Demir)) olmak üzere toplam 1 adet maden sahasının uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihale edileceği, Konya, Muğla, Gaziantep, Antalya, Karaman ve Isparta İlleri dahilinde bulunan ER:3412152 sayılı (14.671,91 ha.) IV. Grup maden sahası (Boksit (Alüminyum)) olmak üzere toplam 1 adet maden sahasının ise ara veya uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihale edileceği açıklandı.

Ankara, Kırıkkale, Adana, Kayseri, Yozgat ve Bingöl illeri dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası (Pelet (Demir)) ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sivas, Malatya, Elâzığ, Gümüşhane, Erzurum, Artvin illeri dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası (Kurşun, Çinko, Bakır ve Molibden) ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sivas, Malatya ve Elâzığ illeri dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası (Pelet (Demir)) ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Konya, Muğla, Gaziantep, Antalya, Karaman ve Isparta İlleri dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası (Boksit (Alüminyum)) ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÇemaş, Türkiye’nin İlk Bifacial Güneş Enerjisi Santrali’ni Hizmete Açtı
Sonraki İçerikSSR Mining Portfolyosundaki Çeşitli İmtiyaz Haklarının Satışı Konusunda EMX ile Anlaşmaya Vardı