Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu’nun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 73 adet maden sahasının ihale edilmek üzere Maden Kanununun 30’uncu maddesine göre ilan edilerek ihale edilmek üzere aramalara açılacağını duyurdu.

MAPEG yaptığı bir başka duyuruda da 6592 Sayılı Kanunla değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu’nun maden sahaları İhale yönetmeliğinin 9’uncu maddesinin 1’inci fıkrası hükmü gereğince ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak kalan 3 adet IV. Grup sahanın da mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında ihale edileceğini açıkladı.

73 adet maden sahası için ihalenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

3 adet IV. Grup sahanın ihale detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.