Muğla’nın Milas ilçesi Sarıkaya Mahallesi ile Labranda Antik Kenti arasında yer alan bölgede faaliyet gösteren özel bir şirkete ait feldspat madeninde göçük meydana geldiği öğrenildi. İş makineleri ile faaliyet gösterildiği sırada gerçekleşen heyelan sonucu Engin Tutuk ve Servet Çapacıoğlu ile kamyon şoförleri Şükrü Otlak ve Tayfun Akıncı kaya parçaları altında kaldı.

Yaşanan heyelan sonrası Tayfun Akıncı, yaralı olarak kurtarılırken toprak altında kalan diğer üç madenci için acı haber geldi. Yapılan çalışmalar sonucu Şükrü Otlak,Engin Tutuk ve Servet Çapacıoğlu’nun cenazelerine ulaşıldı.

3 madencinin ölümüyle sonuçlanan kaza sonrası yazılı açıklama yapan Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bu kapsamda maden mühendisi, inşaat mühendisi ve iş güvenliği uzmanından oluşan bir bilirkişi heyetinin inceleme gerçekleştireceğini belirtti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEti Krom’da Bitirme Tezi Ekonomik Kazanca Dönüştürüldü
Sonraki İçerikKoza Altın 2018 Yılında 263.000 Ons Altın Üretti