Mısır, Firavunlar dönemine kadar uzanan zengin bir altın madenciliği geçmişine sahip olmasına rağmen, modern zamanlarda yalnızca Sukari adlı ticari bir altın madeni üretimdedir. Kuzey Afrika ülkesi, keşfedilmeyi bekleyen zengin mineraller ve değerli metalleriyle küresel madencilik şirketlerinin yeni büyük keşif hedefi olmaya hazır durumda.

Bu nedenle artan aramalar, ticari keşifler yapmanın temelini oluşturacak ve endüstrinin ekonomisine önemli katkı sağlayacak. Bu bağlamda Mısır hükümeti, altın ve metal madenciliği keşif projeleri için yerli ve uluslararası işletmelere lisanslar vererek son bir yıl içinde bir dizi teklif turu başlattı.

2040 yılına kadar mineraller ve metaller için dünya çapında bir ticaret merkezi olma hedefiyle ülke, sürdürülebilir ve çevresel olarak sorumlu madencilik uygulamalarına dayalı yeşil madencilik değer zinciri geliştirmeyi amaçlıyor.

Petrol ve Maden Kaynakları Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Mısır Maden Kaynakları Otoritesi (EMRA) tarafından desteklenen Mısır Madencilik Forumu (EMF), 16-17 Temmuz tarihleri arasında Kahire’de gerçekleştirilecek.

‘Gelecekte Ticari Keşifler İçin Aramaların İlerletilmesi’ temasıyla düzenlenen Forum, yatırım, politikalar ve lisanslama, keşif, işletme, teknoloji benimseme, insan ve altyapı kapasite geliştirme gibi madencilik ve mineraller değer zincirinin tamamında iklim dostu bir geleceğe yönelik endüstri taahhüdünü sunmak için görüşmeleri yönlendirecek.

Forum hakkında detaylı bilgilere ve tüm kayıt işlemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÜretken, Güvenli ve Sorumlu Kömür Madenciliğinin, Sürdürülebilir Gelişme Rotasının Öyküsü
Sonraki İçerikTruva Bakır İnkaya Mağarası Kazılarına Sponsor Oldu