Maden Jeologları Derneği (MJD) kuruluşunun 9. yıldönümünde Anıtkabir’i ziyaret etti. Gerçekleştirilen tören kapsamında MJD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şentürk ve dernek üyelerinden oluşan heyet hazır bulunurken Şentürk tarafından mozoleye çelenk bırakıldı. Mozoleye çelenk bırakılmasının ardından Başkan ve üyeler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşunda bulundu.

Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli kulesine geçilirken Şentürk burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Cumhuriyetin ilanı ile ülke madenciliğinin de modern temellerinin atılmasını sağlayan Ulu Önder Atatürk’ün anıldığı cümlelerin yer aldığı defterdeki MJD bölümünde ayrıca ülkemiz doğal kaynaklarının en iyi teknolojiler ve iyi yetişmiş insan gücü ile işlenip reel ekonomiye kazandırılması aşamasında çevre ve sosyal dokuyla uyumlu, biyoçeşitlilik ve ekosisteme duyarlı ve insan odaklı bir çalışmanın yürütülmesinin takipçisi olunacağına söz verildi.

Diğer taraftan yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle 9. kuruluş yıldönümünü online olarak kutlayan MJD üyeleri 14 Kasım Cumartesi günü online bir panelle üyelerine ulaştı.

MJD Eğitim Komisyonu Başkanı Nuri Ceyhan, MJD Başkan Yardımcısı Bayram Artun ve Ahmet Şentürk’ün açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı, MJD’nin bir önceki başkanı Ahmet Tukaç’ın “Kuruluştan Bugüne MJD” konulu sunumuyla devam etti.

“Türkiye’nin maden arama ve işletme süreçlerinde en iyi uygulamalar açısından performansı” konulu panelle devam eden toplantıyı MJD’nin üyeleri canlı olarak takip etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikSoma ve Ermenekli Madenciler İçişleri Bakanı ile Görüştükten Sonra Eylemlerini Sonlandırdı
Sonraki İçerikTorba Kanunda Yer Alması Beklenen 6. Madde Tekliften Çıkarıldı