Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü görevine Vedat Yanık atandı. Hali hazırda Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Yanık, 12 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilen devir teslim töreni ile MTA Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Vedat Yanık Kimdir?

1964 yılında Rize’nin Güneysu ilçesinde doğdu. 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü ile 1999 yılında Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi Bölümü’nde lisans eğitimlerini tamamladı. İş hayatına 1986 tarihinde özel sektörde açık ve kapalı kömür işletmelerinde mühendis olarak başlayan Yanık, 1990 yılında MTA Orta Anadolu 4. Bölge Müdürlüğü projelerinde Ekip ve Kamp Şefi olarak görev yaptı. 1998 yılında MTA Orta Anadolu 4. Bölge Müdürlüğü Kadrosunda Sondaj ve Hafriyat Başmühendisliği ve Bölge Müdür Vekilliği görevini üstlendi. 2017-2019 yılları arasında MTA Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Vedat Yanık, 12/07/2019 tarihli Bakanlık Oluru ile MAPEG Genel Müdür Yardımcılığı görevine vekaleten atandı. Vedat Yanık, Cumhurbaşkanı imzasıyla Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcılığı asaleten görevine getirildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAcacia Maden 2021 Yılında 190 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi
Sonraki İçerikİklim Değişikliği ile Mücadelenin Temelini Madenler Oluşturuyor