Centerra Gold Inc. ülkemizdeki iştiraki Öksüt Madencilik tarafından, 31 Ocak 2020 tarihinde Kayseri’de yer alan Öksüt Madeni’nde ilk altının döküldüğünü açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada ilk döküm ile birlikte özellikle iki milyon adam/saatlik kayıpsız çalışma süresi de memnuniyetle duyurulurken Centerra İcra Kurulu Başkanı Scott Perry; “Öksüt’teki ekibi ilk altın döktüğü ve bunu güvenli bir şekilde yaptıkları için tebrik ediyoruz. Öksüt şu anda dünyadaki üçüncü üretim tesisimiz. Bu proje şirketin büyümesi için önemli bir kilometre taşıdır.” şeklinde açıklamada bulundu.

Öksüt Madencilik Genel Müdürü Dr. Alper Sezener ise konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;

“Ağustos 2013’te Öksüt Projesi’ne sıfırdan başladım ve bugün, ekibimizin sayesinde, 2 Milyon adam / saat kayıpsız süre ile birlikte ilk altını döktük. Bu macera sırasında çok mücadele ettik ama sonunda takım olarak kazandık. Bu profesyonel ekibe sahip olduğum için çok şanslıyım.”.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Sektörü Devlet Alacaklarında Erteleme İstiyor
Sonraki İçerikTürkiye Varlık Fonu Maden ve Enerji Şirketleri Kurdu