Park Elektrik iştiraki Konya Ilgın Elektrik Üretim AŞ tarafından rödovans usulüyle işletilen Konya’nın Ilgın ilçesindeki 1247 ruhsat numaralı linyit sahasında, kömür üretim faaliyeti sırasında zaruri olarak üretilen kilin HF Penta Madencilik şirketine satışı konusunda sözleşme imzalandığı açıklandı. 

Park Elektrik tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada söz konusu sözleşmenin 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olduğu, yıl sonuna kadar 30 bin ton kil satışının gerçekleştirilmesinin planlandığı vurgulandı. Sahadaki üretim durumuna göre satış miktarının %30 oranında arttırılıp azaltılabileceği belirtilirken şu ifadeler kullanıldı: “Üretilecek kil, Konya Ilgın’ın işlettiği maden sahasında alıcıya kamyon üstü teslim edilecek olup sevk ve nakliye giderleri Alıcı’ya ait olacaktır.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.