İhracat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarafından açıklanan ‘Yeni Ekonomik Reform Paketi’nin detayları belli oldu. Pakette yer alan madencilik, petrol ve doğalgaz arama ve üretiminde yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yine yatırım ortamında güvencenin artırılacak olması gibi söylemler ihracat odaklı çalışan madencilik sektörünün yüzünü güldürdü. Açıklanan yeni reform paketinde yer alan söylemlerin bu güne kadarki söylemlerini destekler nitelikte olduğunu kaydeden Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi Madencilik Sektörü Başkanı Rüstem Çetinkaya, madencilik sektörünün ülkemiz menfaatleri doğrultusunda yatırımları hayata geçirmeye hazır olduğunu söyledi.

Hemen hemen ithal girdisi olmayan ve ihracat odaklı çalışan madencilik sektörünün, yeni ekonomik paketteki ‘cari açığın azaltılması’ başlığının önemli figürlerinden biri olacağını vurgulayan Çetinkaya şu açıklamalarda bulundu: “Sektörümüz, Cumhurbaşkanımızın açtığı bu yolda cesaretle yatırımlarını bir bir hayata geçirecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın milli enerji ve milli madencilik politikası kapsamında sektörümüzden beklentilerinin büyük olduğunun bilincindeyiz.  Bizler de bu doğrultuda yatırım güvencesinin de artırılması ile birlikte ülkemizin toplam ihracatına sürdürülebilir katkı vermek adına planladığımız yatırımlarımızı somutlaştırmak için hızlıca harekete geçmeye hazırız.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTÜMMER Avrupa Birliği Projesi Hakkında Bilgi Verdi
Sonraki İçerikMuhiddin Gülal: “Mayıs Ayında Ağrı’da Tesisi Kuracağız”