Gübretaş Maden Yatırımları AŞ’nin Söğüt Altın Madeni yatırımlarının gerçekleştirilebilmesine yönelik olarak, 24 Mart 2021 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar üzerine, T.C. Ziraat Bankası AŞ nezdinde tahsis edilmiş kredi limitlerinden 135 milyon dolarlık tutarın, Gübretaş Maden Yatırımları AŞ’ye kullandırılmasına karar verildi.

Şirket, Yönetim Kurulu’nun kararına istinaden T.C. Ziraat Bankası AŞ ile kredi anlaşmasının 25 Mart 2021 tarihinde imzalandığını duyururken Gübre Fabrikaları AŞ’nin genel kredi sözleşmesinde müteselsil kefil sıfatıyla yer aldığını belirtti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.