Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) iştiraki GÜBRETAŞ Maden Yatırımları AŞ, Bilecik’in Söğüt ilçesindeki Sırhoca köyünde yer alan altın madeni projesinde inşaat faaliyetlerine başlandığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bağlı ortaklığımız Gübretaş Maden Yatırımları AŞ’nin Söğüt Altın Madeni Kapasite Artışı Projesi ile ilgili olarak ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu’ kararı verildiği, böylece proje ile ilgili ÇED onay sürecinin tamamlandığı ve bu karar sonrasında 2021 yılı Aralık ayı içerisinde Söğüt Altın Madeni sahasında inşaat faaliyetlerine başlanacağı daha önce açıklanmıştı.

Söğüt Altın Madeni sahasında inşaat faaliyetlerine başlanmış olup çalışmalar planlanan iş programına göre devam etmektedir.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÇelik Kordlu Konveyör Bantların Tahribatsız Muayenesi – Hat Çalışırken On-line Konveyor Bant Kontrolü
Sonraki İçerik4. Türkiye Tarihi Madenler Konferansı 2022 yılında İzmir’de Düzenlenecek