SSR Mining portfolyosunda bulunan çeşitli projelere ait imtiyaz haklarının satışı konusunda EMX ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Anlaşmanın toplam bedeli 100 milyon dolar olarak açıklanırken bu miktarın 33 milyon dolarının nakit, 33 milyon dolarının EMX hissesi şeklinde olacağı açıklandı. 34 milyon dolarlık ödeme ise iki şirket arasında belirlenen belirli şartların gerçekleşmesi sonrasında gerçekleştirilecek. Anlaşmada yer alan 66 milyon tutarındaki nakit ve hisse bileşenlerinin 2021 yılında tamamlanması beklenen anlaşmayı takiben gerçekleştirileceği belirtildi. Anlaşmanın tamamlanması ile birlikte SSR Mining, EMX’in yaklaşık %12’lik hissesine sahip olacak.

SSR Mining, anlaşma ile portfolyosundaki öncelikli olmayan varlıklara önemli bir değer sağlandığını kaydetti. Anlaşma kapsamında 18 farklı lokasyondaki projede imtiyaz hakkının söz konusu olduğu aktarılırken bu imtiyazlar arasında Meksika ve Peru’da yer alan 5’er adet, Arjantin ve Kanada’da yer alan 3’er adet, Şili’de yer alan 2 adet ve ABD’de yer alan 1 adet imtiyaz hakkına ek olarak Türkiye’de bulunan Yenipazar ve Gediktepe projelerindeki NSR haklarının bulunduğu da belirtildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.