Madencilik sektörünün önde gelen iki Alman şirketi thyssenkrupp Industrial Solutions ve Schaeffler, Türkiye’deki iş birliklerini geliştirmek amacı ile anlaşmaya vardı. Anlaşma ile teyit edilen stratejik iş birliğinin odak noktası, thyssenkrupp’un Ankara’daki Üretim ve Servis Merkezinde rulmanların profesyonel olarak kontrol edilmesi ve yenilenmesidir.

Anlaşma kapsamında, Level 1 ve Level 2 bakım ve yenileme işlemleri, 14.000 m2
alanda faaliyet gösteren thyssenkrupp Ankara tesisinde thyssenkrupp ve Schaeffler uzmanları tarafından birlikte gerçekleştirilecektir.

thyssenkrupp Orta Doğu bölgesi ve Türkiye Madencilik Departmanı Başkanı Mari Kuijs gerçekleştirilen anlaşma ile ilgili şu yorumlarda bulundu: “Rulmanların kontrol, temizlik, bakım ve rejenerasyon işlemleri, Ankara’daki thyssenkrupp Servis Merkezimizde yerel olarak yürütüleceğinden hem teslim süresini hem de müşterilerimizin rulmanlarının çalışma süresini önemli ölçüde artırabiliyoruz. Diğer bir ekonomik avantaj ise, tüm işlemlerin bu
konuda eğitimli olan Türk uzmanlarımız tarafından yapılması ve lojistik masrafların daha uygun olmasıdır.”

Madencilik ve ekipman teknolojisinde sektörünün öncülerinden thyssenkrupp Industrial Solutions ve yüksek kaliteli rulman konusunda uzun yıllara dayanan teknoloji ve imalat tecrübesi bulunan lider rulman tedarikçisi Schaeffler, rulmanların bakım ve yenileme hizmeti konusunda gerçekleştirecekleri iş birliği ile Türkiye’deki varlıklarını güçlendirecek. Bu iş birliği kapsamında Schaeffler ve thyssenkrupp, Ankara’daki Üretim ve Servis Merkezinde özel makineler ve sistemlerle donatılmış modern bir rulman yenileme ünitesi kurdu. Kurulan bu ünite sayesinde dış çapı 320 mm’den büyük olan rulmanlar teknik muayene akabinde, temizleme ve bakım operasyonları ile yeniden operasyonel hale gelebilecek. Sunulan bu hizmet rulman markasından bağımsız olarak verilmektedir,
yani sadece Schaeffler marka rulmanlar ile sınırlı değildir.

Bu servis ünitesi, sürecin gerektirdiği yüksek kalite yönetim seviyesini yakalamak ve prosedürlerin gerektirdiği standartlara uyum için thyssenkrupp ile Schaeffler tarafından birlikte tasarlanmıştır.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 99. sayı 68. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

Yazıyı interaktif dergiden okumak için tıklayın.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKaymaz İşletmesi İkinci Atık Depolama Projesi Davası Koza Altın Lehine Onandı
Sonraki İçerikAcacia Maden 2021 Yılında 190 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi