Ülkemizde kamu eliyle tam mekanize olarak çalıştırılan tek yer altı ocağı olan Ömerler Yer Altı Kömür İşletmesinde, üretim panosuna ilave olarak, ikinci üretim panosunda galeri, ayak hazırlıkları ve ekipmanların yer altına montajı tamamlanarak 18 Aralık 2019 tarihinde üretim faaliyetlerine başlandı.

Ömerler Yer Altı Kömür İşletmesinde gerçekleştirilen yeni yatırımla kömür üretimi attırılırken ülkemizde kamu eliyle tam mekanize olarak çalıştırılan tek yer altı ocağında, ülkemizin enerji üretimine bundan sonra iki panodan üretimle katkı sağlanacak.

TKİ için önemli olan bugün de kurumun üst düzey yöneticileri de işletmede hazır bulunurken TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak incelemelerde bulunurken ilk üretimi de yerinde takip etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTürk Şirketin Ortak Olduğu Afganistan’daki Altın Projesi Afgan Hükümeti Tarafından Askıya Alındı
Sonraki İçerikYıldız Altın Gümüş Madeni Projesine Mahkeme Tarafından ÇED İptal Kararı Verildi