TMD, Antalya, Muğla ve Isparta’da çıkan ve tüm Türkiye’yi derinden etkileyen orman yangınlarıyla mücadeleye destek için seferber oldu. Derneğin üst yönetimi ve üye şirketlerindeki İSG birimi yöneticilerinden oluşan Dayanışma Komitesi, yangının başladığı ilk günden itibaren koordineli çalışarak bölgeye acil ihtiyaçların ulaştırılmasını sağladı.

Müdahale ekipleri ile koordineli çalışan TMD, üye şirketlerinin destekleriyle yanmaz bot, yanmaz eldiven, koruyucu gözlük, yangın söndürme hortumu, yaralı hayvanlar için ilaç, yem ve mama gibi acil ihtiyaçları hızlıca yangın bölgelerine ulaştırdı. Yangınların ön saflarında mücadele eden itfaiyeci, orman işçisi ve gönüllüler ile sürekli iletişim halinde kalan TMD, 14 gün boyunca devam eden yangınların söndürme ve soğutma çalışmalarına önemli katkılarda bulundu.

Konuya ilişkin değerlendirmeler yapan TMD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu, “Günlerce devam eden bu yangınlar hepimizi derinden yaraladı. Bu afete seyirci kalamazdık. Biz de madenciler olarak, yangınların başladığı ilk andan itibaren kendi aramızda koordinasyon sağlayarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Doğal afetlerle mücadelede birlikte hareket ederek başarıya ulaşmak mümkün. Birçok STK gibi biz de yangınların söndürülmesi ve acil ihtiyaçların giderilmesi yönünde canla başla çalıştık. Bir kez daha gördük ki, biz birlikte güçlüyüz. En büyük temennimiz ise, gelecekte orman varlığımızı tehdit eden bu tür afetlerin bir daha yaşanmamasıdır.” dedi.

Yangın bölgelerine yakın maden işletmelerinin yangınlara müdahale için hem araç – gereç hem de insan kaynaklarını seferber ettiğine de dikkat çeken Emiroğlu, “Tüm madenciler gecelerini gündüzlerine katarak mücadelenin içinde yer aldı. Madencilik sektörü birçok yangının söndürülmesinde etkin rol oynadı. Bir kez daha emeği geçen tüm madencilere teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikRuhsat ve İzinler Birbirini Tamamlayan Zincirin Halkalarıdır
Sonraki İçerikEti Maden ile Aspilsan ve Aselsan Arasında İş Birliği Anlaşması İmzalandı