Truva Bakır Maden İşletmeleri, Çanakkale’nin Çan ilçesinde bulunan ve 86 bin yıllık tarihiyle Anadolu’nun en eski antropolojik alanlarından biri olarak kabul edilen İnkaya Mağarası kazılarına sponsor oldu.

Sponsorluk için düzenlenen imza törenine Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Çağman Esirgemez, Kazı Başkanı Prof. Dr. İsmail Özer ve Truva Bakır İşletme Müdürü Ünsal Arkadaş katıldı.

On binlerce yıllık insan göçleri, genetik ve kültürel değişimler hakkında paha biçilemez bilgiler sunma potansiyeline sahip olan İnkaya Mağarası’nın, sadece Türkiye’nin değil, tüm insanlığın tarihine ışık tutacağına inanılıyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMısır Madencilik Forumu 16 – 17 Temmuz’da Kahire’de Gerçekleştirilecek
Sonraki İçerikMadencilik Sektörünü İlgilendiren Kamu Kurumlarına Yeni Atamalar Gerçekleştirildi