Tüfekçioğlu Kauçuk Makina ve Madencilik AŞ, Kazakistan’da, Kazakhmys, Zhezkazgan Bakır Flotasyon Tesisi’nin flotasyon selülleri yenileme ihalesini, kalite, performans ve fiyat konusunda dünya devlerini geride bırakarak kazandı. İhale kapsamında 20 adet 50 m3‘lük TK50 otomatik selüller ve yardımcı üniteleri ile birlikte 2 adet 50 m3‘lük kondüsyoner ve 3 adet, her biri 9350m3/saat debili blower bulunuyordu.

Tüfekçioğlu AŞ’nin bu başarısında, 2015 yılında aynı tesiste deneme amaçlı montajı yapılan 8 adet 20 m3‘lük TK20 selüllerinin Mart 2019’a kadar 20033 saat sorunsuz çalışması rol oynadı.

Şirketin Genel Müdürü Bülent Tüfekçioğlu’nun ihale hakkında şu sözleri dile getirdi:

“Kazakistan gibi büyük bir maden ülkesinde iş yapmak şirketimizin geleceği için çok önemli olduğundan bütün gücümüzle çabaladık ve başardık. Mutluyum… Yükümüz arttı, zira devamını getirmek zorundayız.

Türkiye’nin doğusunda yani Asya’da iş yapmak Batı’dan farklı. Karar süreçleri insanı bezdirecek kadar uzun ve yeni bir şirkete güven duyuncaya kadar sizi zorluyorlar. Siz kendi kalitenize güveniyorsanız, sonunda testlerden başarıyla geçip onların da güvenini kazanıyorsunuz.”

Şirketin Teknik Danışmanı Prof. Dr. İrfan Bayraktar ise konuyla ilgili olarak; “Bülent Bey’in azmi ve iyimserliği sayesinde motivasyonu hiç azalmadı. Yılmadı ve başardı. Umarım bundan sonra Kazakistan’da daha büyük işlere de imza atacak.

Başka bir bakış açısından da bu ihale gösterdi ki AR-GE, eninde sonunda meyve veriyor. Tabii Sanayi-Üniversite işbirliği işin olmazsa olmazı…”

Tank Selül İmalatları
Arnavutluk Spac Cu-Zn Tesisi için Sevkiyat

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTÜMMER Olağan Genel Kurulu Yapıldı. Yeni Başkan: İbrahim ALİMOĞLU
Sonraki İçerikFKK, Maden Sektöründe 1 Numara Olmayı Hedefliyor