Tümad Madencilik, “Tümad Hatıra Ormanı” çalışmaları kapsamında 25 bin fidanı toprakla buluşturdu. Yapılan çalışma kapsamında ülkemizin geleceği için üretim yaparken insana ve doğaya olan sorumluluklarının farkında olduğunu da aktaran Şirket, işlerinin özünde ülkemiz kaynaklarını geleceğe aktarmak, gelecek nesillerin de nefes aldığı bir tabiat bırakmak olduğunu belirtiyor. Şirket hedeflerini şu sözlerle anlatıyor: “Çünkü biz, doğaya ve çevreye dost madencilikle sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz. Ortak gezegenimiz, ortak geleceğimizdir.”

Tümad Madencilik Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aslan konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken 25 bin ağaçlık Tümad hatıra ormanını hayata geçirdiklerini, bu çalışma için de başta Orman Genel Müdürlüğü ve Balıkesir Bölge Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarını sunduklarını ifade etti.

12 hektarlık bir alanda yapılan dikim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Balıkesir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Aşkın Ozan Aydın, “Tümad Madenciliğin hatıra ormanı için 12 hektar sahada, yaklaşık 25 bin fidan tesis ediyoruz. Bölgenin kendi türü Kızılçam ve yangın emniyet şeridi olarak selvi ağaçlarıyla beraber yangına dirençli ormanlar oluşturuyoruz. Bu yıl için 25 bin fidanla beraber ‘Geleceğe Nefes’ paydasında Tümad ile buluştuk. Kendilerine yaptıkları bu çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMX Deposit, Maden Arama Faaliyetlerini İyileştirmede TÜMAD’a Nasıl Yardımcı Oldu?
Sonraki İçerikŞeref Kalaycı: “Enerji Dönüşümünün Madenciliğe Önemli Etkileri Olacaktır.”