Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen Türkiye Birinci Enerji Forumu’nda hazır bulunan Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov’un eş başkanlığında, enerji konuları müzakere edilirken iki ülke arasında enerji ve madencilik alanında mutabakat zaptı imzalandı.

Fatih Dönmez tarafından enerji ve madencilik alanında 5 anlaşmanın yapıldığı açıklanırken Forum’da üst düzey isimlerin konuşmalarının ardından “Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ve MTA Uluslararası Madencilik Anonim Şirketi İle Azerbaycan Cumhuriyeti Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden Kaynakları Kullanımı Devlet Ajansı ve AzerGold Halka Kapalı Anonim Şirketi Arasında Yer Bilimleri ve Madencilik Alanında İşbirliği Yapılmasına İlişkin Mutabakat Zaptı” ve “Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü İle Milli Jeoloji Değerlendirme Hizmeti Arasında Yerbilimleri Alanında İşbirliği Yapılmasına İlişkin Mutabakat Zaptı”na imzalar atıldı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKatı Parçacık Akış Problemlerinde ve Ekipman Tasarımında Tesislere Özel Optimizasyonlar
Sonraki İçerikÇelik Kordlu Konveyör Bantların Tahribatsız Muayenesi – Hat Çalışırken On-line Konveyor Bant Kontrolü