İlki 2015 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü ev sahipliğinde Trabzon’da gerçekleştirilen Türkiye Tarihi Madenler Konferansı, bu yıl 1-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında Edirne’de yapılacak.

Gelenekselleşerek ülkemiz madencilik tarihi alanında düzenli olarak organize edilen tek etkinliği olma özelliğine sahip Tarihi Madenler Konferansı’nın sonuncusu, 2022 yılında İzmir Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşmişti. 4. Türkiye Tarihi Madenler Konferansının sonuç değerlendirme toplantısında gelecek sempozyumun 2024 yılında Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Edirne’de organize edilmesi kararlaştırılmış, bunu takiben konferansın organizasyon komitesi 2023 yılı ilk yarısında çalışmalarına başlamıştı.

5. Türkiye Tarihi Madenler Konferansı’nın, Trakya Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ev sahipliğinde, 1-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında Edirne Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi B-6 Senato salonunda düzenlenmesini planlanırken etkinlikte; maden mühendisliği, jeoloji mühendisliği, tarih ve arkeoloji gibi farklı disiplinlerden araştırmacılar bir araya gelerek bilgiler paylaşacak.

Türkiye Tarihi Madenler Konferanslarının beşincisi ile ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSarıalan Projesinde Maden Atık Tesisi ve Pasa Depolama Alanı Onayı Verildi
Sonraki İçerikEkim Ayı Maden İhracatı 502 Milyon Dolar Olarak Gerçekleşti