Elazığ ile Adıyaman il sınırları içinde bulunan ER:3419460 ruhsat numaralı Türkiye’nin en büyük bakır madeni sahasının ihalesi Ankara’da gerçekleştirildi. Uç ve yan uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartıyla çıkılan ihaleyi, 2 milyar 205 milyon lira ile en yüksek teklifi veren Port Madencilik Ticaret AŞ kazandı.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce (MAPEG) yapılan ihaleye Port Madencilik Ticaret AŞ ve Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ katıldı. İhalede, teminat ve tekliflerin kapalı zarf usulüyle komisyona sunulmasının ardından, iki şirketin de aynı teklifi vermesi sonucu açık artırmaya gidildi.

Açık artırmada Çelikler Taahhüt, 2 milyar 100 milyon lira teklif verirken Port Madencilik 2 milyar 205 milyon lira ile ihalenin kazananı oldu.

Port Madencilik Ticaret AŞ’nin verdiği teklife göre, mevcut yan uç ürün tesis kapasitesinin artırılması veya yeni yan uç ürün tesisinin 3 yıl 11 ay 28 günde kurulması planlanırken uç ürün veya yan ürünün tesislerde kullanılacak yerli ekipman oranın da en az yüzde 66 olması bekleniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEti Bakır, Hägglunds Hidrolik Doğrudan Tahrik Sistemleri ile Maden Verimliliğini Artırıyor
Sonraki İçerikUçtan Uca Çözüm Sağlayan Çok Gelişkin Bir Platform: ArcGIS