Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Kurumu Genel Müdürlüğü ile Yeni Anadolu Madencilik arasında, Manisa Soma bölgesinde bulunan 2 adet yer altı ocağı ve 4 adet de açık ocak işletmeciliği yöntemi ile işletilebilecek, yaklaşık olarak 54 milyon ton kömür rezervinin üretilmesi işine ait sözleşme 30 Eylül 2020 tarihinde imzalandı.

Sözleşme, TKİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan, TKİ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uygun, Yeni Anadolu Madencilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Hasan Altuntaş ve Yeni Anadolu Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Kemal Kazan tarafından karşılıklı olarak imza altına alındı.

Konuyla ilgili olarak Yeni Anadolu Madencilik sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; yapılan anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı olması temenni edilirken, “Milli enerji, yerli üretim politikamızdan ödün vermeden çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulunuldu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.