Yıldırım Grup

Yurt dışındaki madencilik faaliyetlerini genişletmek için çalışmalarını sürdüren Yıldırım Grup Arnavutluk’ta bulunan Albchrome şirketini satın almayı planlıyor.  Balkan Finance Investment Group’un (Balfin Group) bir parçası olan şirket Arnavutluk’un en büyük krom ve ferrokrom üreticisi olarak bilinmesinin yanı sıra Balkanların en büyük özel şirketlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

Albanian Daily News’s in haberine göre, Yıldırım Grup Başkan ve CEO’su Robert Yüksel Yıldırım satın alma anlaşmasının maliyeti hakkında bilgi vermezken anlaşmanın tamamen nakit olarak gerçekleşeceğini ve anlaşmaya tabi olacak son fiyatın Albchrome’un envanterine göre belirleneceğini belirtti.

Yıldırım anlaşmanın önümüzdeki ayın ortaları ila sonu arasında tamamlamayı hedeflediğini belirtti.

. .

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik“2022’de Üretime Girmesi Öngörülen 5 Yeni Maden ile Altın Üretimi 50 tona Çıkabilir”
Sonraki İçerikKatı Parçacık Akış Problemlerinde ve Ekipman Tasarımında Tesislere Özel Optimizasyonlar