Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım Venezuela’da, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun iştirak ettiği toplantıda, ülkede altın arama çalışmaları yapmak için anlaşma imzaladı.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, sosyal medya hesabından anlaşmayı duyururken şu ifadeleri kullandı: “Türkiye ve Venezuela arasında kazan-kazan ortaklığı, yeni bir dünya inşa etmek ve iki ulusu birleştirmek için ortak çabalar sarf ediyor, stratejik projeler hayata geçiriyoruz. Bunlar petrokimya, gaz, altın ve madencilik sektörlerinde doğaya saygılı olağanüstü anlaşmalardır. Amacımız üretken bir ekonomi inşa etmektir.”

Maduro, Yıldırım Grup ile yapılan anlaşmalar arasında, amonyak üreten büyük bir petrokimya tesisinin inşasının da yer aldığını açıklarken ayrıca doğal gaz için stratejik bir ittifakın teşvik edilmesi konusunda da anlaşmaya varıldığını belirtti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik545 Adet Maden Sahası İhaleye Çıkıyor
Sonraki İçerikAtık Çamuru Susuzlaştırılmasında Yeni Teknolojiler